Invertor solar de la 48V la 230V 7200VA/5000W MPPT unda sinusoidala TED000316
4.48/5 (250)
Livrare gratuita Livrare gratuita
Timp de retur Poti returna in 30 zile
Pret 4.95/5
Interes 5/5
Livrare 5/5
brand: Rovision
magazin: rovision.ro
Produs popular produs popular cu 250 vizualizari recente
Descriere
Unda sinusoidala pura Online static bypass - 0ms timp transfer Control inteligent prin dublu microprocesor CPU Tehnologie de incarcare solara - MPPT (multi power point tracking controller) Indicatori LCD si LED Include toate gama de protectii: suprasarcina, scurtcircuit, subvoltaj , supravoltaj, supraincalzire Transformator toroidal CRGO, mai stabil Reincarcare automata Management inteligent al acumulatorului Puere 7200VA / 5000W Moduri funcționare disponibile prin comutare switch - (PV-->
BAT-->
AC)/(AC-->
PV-->
BAT)/(PV-->
AC-->
BAT) Voltaj acumulatori DC 48V (minim 100A) PV (Panou Voltaic) Plaja Tensiuni Alimentare DC 30V-100V Curent incarcare Maxim 60A Eficienta Conversie 98% Retea Electrica 230V AC Plaja Tensiuni Alimentare AC 140~275 V Frecventa 45~65 Hz Plaja Tensiuni Iesire AC 230 V Factor Putere Alimentare 0.98 Eficienta >
=96% Curent Incarcare 10 A Suprasarcina avertizare pana cand sunt eliminati consumatori Inverter Tensiune Iesire Inverter 230V+-3% Frecventa Iesire 50Hz/60Hz (adaptiva) Factor Putere Ieșire >
=0.8 Distorsionare forma unda cu consumatori liniari, nefluctuanți =80% Suprasarcina Inverter 110-150% oprire in 30s, 150-250% oprire in 15s, la peste 250V oprire in 0s Timp de transfer ≤ 4ms Sistem racire Da Mediu Temperatura de funcționare 0 - 40 ℃ Umiditate 10%~90% RH (umiditate relativa)
utilizati in spatii fara condens Temperatura de Stocare ﹣15 - 45 ℃ Conectori iesire: 2 x Schuko Dimensiuni ( L x l x î ): 470 x 395 x 211 mm Greutate: 29.5 Kg Tip Invertor Solar pe relee Putere (VA / W) 7200 VA / 5000 W Tensiune / Frecvență ieșire 230 V / 50 Hz sau 60 Hz (adaptabil) Formă undă Sinusoidală pură Eficiență >
80% Timp de transfer <
4ms Capacitate suprasarcină 110-150% - oprire 30s / 150-250% - oprire 15s / >
250% - oprire 0s Curent încărcare reţea 10 A Conectori ieșire 2x Schuko + Regletă Dimensiuni (L x W x H) 470 x 392 x 211 mm Greutate 29.3 kg Temperatură de funcționare 0°C - 40°C Umiditate de funcționare 0-90% fără condens Plajă de tensiune (Panou Voltaic) 60-100 V DC Curent încărcare maximă (Panou Voltaic) 60 A Eficiență Panou Voltaic 98% Tip Acumulator Extern 48V Fisa tehnica Certificat de Garantie Certificat de Conformitate